УКРАЇНЦІ НЕ ЗМОЖУТЬ НАЗВАТИ БІЛЬШЕ 5 ІМЕН СУЧАСНИХ ХУДОЖНИКІВ, - вважають провідні українські арт-критики та мистецтвознавці

  • Дата публикации: 05.08.2009 - 21:32

Опитування засвідчило, що українські арт-критики переконані в тому, що українське сучасне мистецтво є більш популярним за кордоном, ніж в Україні (так вважає 18 з 33 опитаних), що найбільшим попитом користується саме український живопис (23 респонденти). Також більшість респондентів вважають, що лише популяризація сучасного українського мистецтва за допомогою спонсорів та меценатів зможе викликати інтерес до творів вітчизняних авторів всередині країни. Несподіванкою стало те, що мистецтвознавці взагалі не сподіваються  на державну підтримку в галузі просування сучасного українського арту, але, так само, і не надто вірять у вітчизняних колекціонерів та поціновувачів мистецтва (лише четверо з опитаних критиків вважають, що участь в національних художніх проектах допомагає художникам продавати свої роботи). Крім того, деякі з опитаних мистецтвознавців висловили думку про те, що сучасне мистецтво в Україні є  вторинним (наслідувальним), а також, що український глядач не сприймає мистецтво, далеке від «національної традиції образотворчості».

    Один з ініціаторів виставки - голова секції критики та мистецтвознавства КОНСХУ, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Олексій Роготченко вважає, що українське сучасне мистецтво практично відсутнє у світовому культурному процесі, хоча у нас є багато фахівців та критиків, які знаються на сучасних світових тенденціях.

    «Ми провели це опитування, - каже фундатор Арт-Центру «Меценат» Олена Золотарьова, - для того, щоб дізнатися, що думають провідні українські художні критики  про шляхи розвитку сучасного українського мистецтва.  Відповіді, на жаль, показали, що наші мистецтвознавці і митці, передусім сподіваються на успіх закордоном. Це  ще раз підтверджує правильність обраного нами шляху –  слід «ламати» цю ситуацію, та об’єднувати всі зацікавлені сторони  задля  популяризації  та просування українського арту  всередині країни та закордоном, виховання  знавців та цінителів сучасного мистецтва  серед широкої публіки, вітчизняних колекціонерів  та меценатів».

        

Довідка про Арт-Центр «Меценат»

Міжнародний Арт-Центр «Меценат» створений в березні 2009 року. Ініціатором та організатором Арт-Центру «Меценат» є Олена Золотарьова. Місія проекту – об`єднання критиків, меценатів, філантропів, успішних бізнесменів з метою популяризації та розвитку сучасного українського мистецтва. За ініціативи Міжнародного Арт Центру «Меценат» проект двох українських художників Ю.Нагулка та П.Лебединця «В пошуках істини» був представлений на Фестивалі «Наша спадщина», що відбувся в червні 2009 року в Нью-Йорку. Картини були виставлені в залах Метрополітен музею, National Arts Club та українського музею в Нью-Йорку. Виставка продовжила свою подорож по Америці, приймаючи участь в інших фестивалях, а саме на фестивалі української діаспори «Союзівка» в Керхонксоні в Нью-Йорку. Картини також будуть представлені під час урочистого прийому Постійного Представництва України при ООН, на честь Дня Незалежності, в інституті українознавства в США.

Якщо у Вас виникли питання, або вам потрібна будь-яка додаткова інформація стосовно діяльності Арт-Центру "Меценат", звертайтеся, будь-ласка, до прес-служби: Павлова Вікторія: (8044) 355 0717, 8095 501 89 88 vpavlova@gem.kiev.ua або Анастасія Шеліга: (8044) 531 99 09, 8067 799 29 88 n.savitskaya-sheliga@gem.kiev.ua

 

 
Читайте также:

Комментарии:

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 1 дней со дня публикации.

Панель управления

Войти

Вход для посетителей и журналистов
ПАМЯТКА
  1. Внимательно выбирайте раздел.
  2. Запрещены мат и оскорбления.
  3. НЕТ расизму и полит агитациям.

Регистрация

Copyright 2012 "СМИ Днепропетровск"

Использование материалов сайта в печатных
изданиях, без уведомления администрации,
строго запрещается. Ребенок
При использовании в сетевых изданиях
активная ссылка на сайт smi.dp.ua
обязательна.