Робота над спільним українсько–французьким проектом триває!

  • Дата публикации: 10.08.2009 - 17:50

Меценатство – це вміння та відвага працювати на майбутнє. У різні часи  ця діяльність  була справою «обраних». Адже майже все, що зявилося в країні турботами меценатів та благодійників, і понині служить людям інститутами, школами, лікарнями, церквами,  музеями, бібліотеками та концертними залами.

Незважаючи на те, що вже 18-й рік українська держава – суверенна та незалежна, і зявилися люди, які мають великі статки, в сучасному суспільстві приклади благодійності та меценатства, на жаль, лишаються поодинокими. Усвідомлення того, що висока мораль має бути підґрунтям будь-якого вчинку, дії чи помислу, ще не стало домінантним. З іншого боку, благодійницька діяльність усіляко має підтримуватися та заохочуватися державою. Меценати мають отримувати податкові пільги, одержувати банківські кредити під нижчі відсотки, отримувати  публічне визнання, як це відбувається в розвинених країнах.

Саме на цьому наголошував пан Бертран Кост, -  французький меценат, який  фінансує роботу над спільним проектом «Дослідження поселень – велетнів Трипільскої культури» Інституту археології України та компанії «Search Foundation» з 2001 року.

 6 серпня 2009 року пан Кост разом з українськими мистецтвознавцями та археологами за сприяння Міжнародного Арт Центру «Меценат» відвідав село Легедзіне, що на Черкащині, де тривають розкопки пам’яток Трипільської культури, познайомився з новими досягненнями в дослідженнях, оцінив  результати роботи.

Щоліта  протягом шести років  учасники проекту  на чолі з Бертраном Костом відвідують Черкащину. Цього року в плановій поїздці брали участь: члени Міжнародного Арт-Центру «Меценат», почесним членом якого є пан Кост, на чолі з його президентом Оленою Золотарьовою; Ірина Боднарчук, радник пана Коста з питань культури в Україні; Світлана Дяченко, куратор цього проекту; Сергій Цюпко, меценат, очільник Асоціації ювелірів України; Григорій Афанасьєв, меценат; Юрій Вакуленко, директор Київського музею російського мистецтва; Юрій Нагулко, заслужений художник України; Олексій Корвін-Піатровський, керівник Трипільської експедиції інституту археології НАН України; Володимир Круц, старший науковий співробітник інституту археології НАН України; Владислав Чабанюк, директор заповідника «Трипільська культура»; та представники ЗМІ України.

Делегація відвідала Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», де практично завершено виконання робіт з проектування і реконструкції археологічного середовища поселень трипільців, а також постійно поновлюється виставка. Відвідувачі отримали можливість ознайомитися зі знахідками 2009 року поселення «Тальянки», а також з експонатами виставки – унікальними знахідками – кубками, знаряддями праці з каменю, кістки, рогу, відбитками тканини на днищі посуду, горщиками, моделями саней, різноманітним посудом тощо. Потім учасникам  було продемонстровано  відео фільм «The Trypillian Culture Uneathed» щодо розкопок Трипільської культури. Це відео було створено і показано на виставці  Трипільської культури, яка проходила в Канаді. Після перегляду відео гості відвідали розкопки поселень «Тальянки» і «Легедзіно», отримали коментарі від археологів.

 

У підсумку Президент Міжнародного Арт Центру «Меценат», пані Золотарьова, зазначила, що і в Україні є багато людей, які ладні вкладати кошти в розвиток науки, культури, мистецтва і просувати національні проекти закордоном. Для розширення цієї діяльності необхідним є прийняття «Закону про меценатство», в рамках якого слід активніше просувати національні проекти, інтегруючись у глобальний світ. Поки що діяльність українських меценатів відбувається «на свій страх і розсуд», а суспільство мало знає про них. Одним із завдань Арт Центру «Меценат» є об’єднання всіх зацікавлених сторін задля якнайшвидшого прийняття “Закону про меценатство» та реалізації більш масштабних проектів національної культури та мистецтва.

 

Довідка:

Бертран Кост - меценат, бізнесмен, нагороджений орденом Святого Князя Володимира 3 ступеня Патріархом Київським та Всія Русі Філаретом. Почав співпрацю з Україною в 1997 році, інвестуючи в промисловість нашої країни. У 2001 році пан Бертран Кост, зацікавившись українською історією та культурою, за власною ініціативою звернувся до Інституту археології з пропозицією допомоги та сприяння науковій діяльності. Окрім того, особиста участь пана Коста зробила можливим проведення багатьох наукових експедицій. Пан Бертран щороку підтримує здійснення археологічних розкопок та постійно відвідує місця їх проведення.

Міжнародний Арт-Центр «Меценат» створено в березні 2009 року. Ініціатором та організатором Арт-Центру «Меценат» є Олена Золотарьова. Незважаючи на незначний час існування, Арт Центр «Меценат»  здійснив уже чимало  проектів: концерти видатної української піаністки Євгенії Басалаєвої в Київській Філармонії та на Міжнародному Музичному Фестивалі в Любляні, виставки українських художників в Нью-Йорку на фестивалях «Наша Спадщина» та «Союзівка», в Київському музеї російського мистецтва, розпочато роботу на пленері «Сичавка», завершенням якого буде проведення виставки в День Незалежності України в галереї «Alex Art House». Діяльність Арт Центру «Меценат» та особисто Олени Золотарьової було відзначено багатьма дипломами та сертифікатами.
Читайте также:

Комментарии:

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 1 дней со дня публикации.

Панель управления

Войти

Вход для посетителей и журналистов
ПАМЯТКА
  1. Внимательно выбирайте раздел.
  2. Запрещены мат и оскорбления.
  3. НЕТ расизму и полит агитациям.

Регистрация

Copyright 2012 "СМИ Днепропетровск"

Использование материалов сайта в печатных
изданиях, без уведомления администрации,
строго запрещается. Ребенок
При использовании в сетевых изданиях
активная ссылка на сайт smi.dp.ua
обязательна.